2016. január 31., vasárnap

Akár a héják...

Egy újabb nap – egy újabb idézet!

Ebben az évben minden nap megosztok egy irodalmi műből idézett, pozitív életszemléletet sugalló gondolatot. A közösségi portálokat ugyanis ellepte azoknak a bloggereknek az „okoskodása”, akik gyakran csupán egymás után hányt sorokkal, minden tartalom nélküli szövegekkel buzdítanak arra, hogy mosolyogj, mert minden nap csodálatos. Hogy erről mi a véleményem, idei első bejegyzésemben megírtam, aki kíváncsi rá, elolvashatja ITT.

Szerintem sokkal kellemesebb lenne, ha irodalmi művekből olvashatnánk idézeteket. Úgyhogy ebben az évben itt és a facebookoldalamon is versekből, regényekből idézve itt és a facebook oldalamon is megmutatom, mennyivel szebben vagy frappánsabban ki lehet fejezni a pozitív életszemléletet, mennyivel több bölcsesség rejlik egy-egy irodalmi mű pár sorában, mint egy blogger „okoskodásában”.


A mai idézetet Harper Lee Menj, állíts őrt! c. regényében találtam. Tavaly a Nagy Könyves Kihívás során elolvasott 50 könyv közül Harper Lee: Ne bántsátok a feketerigót! c. regénye tetszett a legjobban. Mindenkinek ajánlom, hogy olvassa el, nagyon jó könyv. Nem véletlenül kapott érte a szerző Pulitzer-díjat. Akit érdekelnek a részletek, ITT olvashat a könyvről. 
Most elolvastam a szerző novemberben megjelent regényét, a nemrég előbukkant régi kéziratot most adták ki először. A Menj, állíts őrt! c. könyvet nem tartom olyan remekműnek, mint az első megjelent regényt, de azért volt benne olyan rész, ami tetszett. És két idézetet is találtam, az egyiket mára kiválasztottam. Elgondolkodtató mondatok. 

A mai idézet:




2016. január 30., szombat

Ne félj!

Jöjjön a mai idézet, természetesen most is irodalmi műből!

Úgy gondoltam, ebben az évben minden nap megosztok egy irodalmi műből idézett, pozitív életszemléletet sugalló gondolatot. Úgy látom ugyanis, hogy a közösségi oldalakat ellepik a semmitmondó idézetek, olyan bloggerek mondatai, akik csak úgy odavetnek néhány semmitmondó sort, amelyek között sokszor semmi összefüggés, csupán minden tartalom nélkül arra buzdítanak, hogy mosolyogj. Aki kíváncsi arra, mi a véleményem ezekről az idézetekről, elolvashatja egy korábbi bejegyzésemben ITT.

Idén úgy döntöttem, itt és a facebook oldalamon is versekből, regényekből idézve megmutatom, mennyivel szebben vagy frappánsabban ki lehet fejezni a pozitív életszemléletet, mennyivel több bölcsesség rejlik egy-egy irodalmi mű pár sorában, mint egy blogger „okoskodásában”.


A mai idézet:


2016. január 29., péntek

Csak remélj!

Egy újabb nap – egy újabb idézet!
Ebben az évben minden nap megosztok egy irodalmi műből idézett, pozitív életszemléletet sugalló gondolatot. A közösségi portálokat ugyanis ellepte azoknak a bloggereknek az „okoskodása”, akik gyakran csupán egymás után hányt sorokkal, minden tartalom nélküli szövegekkel buzdítanak arra, hogy mosolyogj, mert minden nap csodálatos, és csakis rajtad múlik, hogy aznap mi történik veled. Hogy mit gondolok ezekről az idézetekről, idei első bejegyzésemben megírtam, aki kíváncsi rá, elolvashatja ITT.


Szerintem sokkal kellemesebb lenne, ha irodalmi művekből olvashatnánk a pozitív életszemléletet sugalló gondolatokat. Úgyhogy ebben az évben versekből, regényekből idézve itt és a facebook oldalamon is megmutatom, mennyivel szebben vagy frappánsabban ki lehet fejezni a pozitív életszemléletet, mennyivel több bölcsesség rejlik egy-egy irodalmi mű pár sorában, mint egy blogger „okoskodásában”.

A mai idézet:


2016. január 28., csütörtök

Szállj szembe a félelmeddel!

Ma mozis, konkrétan magyar filmes napom volt.. Nyíregyházán megtartották A Magyar Film Napját. És ha már készítettem róla TV riportot, hát moziztam is, megnéztem A szerdai gyerek c. filmet és a Saul fiát.
De azért még belefér a mai napba egy kis irodalom: jöjjön a mai idézet. Mert idén minden napra keresek egy pozitív gondolkodásra ösztönző irodalmi idézetet, amit itt és a facebook oldalamon is közzéteszek. Aki nem tudja, hogy miért, idei első blogbejegyzésemben elolvashatja ITT.

A mai idézet:


2016. január 27., szerda

Küzdj azért, amit remélsz!

Jöjjön ma estére is egy idézet, természetesen irodalmi műből!

Úgy gondoltam, ebben az évben itt és a facebook oldalamon is minden nap megosztok egy irodalmi műből idézett, pozitív életszemléletet sugalló gondolatot. Úgy látom ugyanis, hogy a közösségi oldalakat ellepik a semmitmondó idézetek, olyan bloggerek mondatai, akik csak úgy odavetnek néhány semmitmondó sort, amelyek között sokszor semmi összefüggés, csupán minden tartalom nélkül arra buzdítanak, hogy mosolyogj, mert az élet csodás. Ezekről az idézetekről idei első bejegyzésemben megírtam a véleményem, aki kíváncsi rá, elolvashatja ITT

Év elején úgy döntöttem, hogy idén versekből, regényekből, színművekből idézve megmutatom, mennyivel szebben vagy frappánsabban ki lehet fejezni a pozitív életszemléletet, mennyivel több bölcsesség rejlik egy-egy irodalmi mű pár sorában, mint egy blogger „okoskodásában”.


A mai idézet:


2016. január 26., kedd

Higgy magadban!

Mint arról már korábbi bejegyzéseimben is írtam, úgy gondoltam, ebben az évben minden nap megosztok egy irodalmi műből idézett, pozitív életszemléletet sugalló gondolatot. Nem azért, mert divat, hanem, egyrészt azért, mert született optimista vagyok, és igyekszem pozitívan állni a világhoz és erre ösztönzök másokat is, másrész – és sokkal inkább – azért, mert a közösségi portálokat ellepte azoknak a bloggereknek az „okoskodása”, akik gyakran csupán egymás után hányt sorokkal, minden tartalom nélküli szövegekkel buzdítanak arra, hogy mosolyogj, mert minden nap csodálatos. Hogy mit gondolok ezekről az idézetekről, idei első bejegyzésemben megírtam, aki kíváncsi rá, elolvashatja ITT.

Én úgy gondoltam, sokkal kellemesebb lenne, ha irodalmi művekből olvashatnánk a pozitív életszemléletet sugalló gondolatokat. Úgyhogy ebben az évben versekből, regényekből idézve megmutatom, mennyivel szebben vagy frappánsabban ki lehet fejezni a pozitív életszemléletet, mennyivel több bölcsesség rejlik egy-egy irodalmi mű pár sorában, mint egy blogger „okoskodásában”.

Ebben az évben itt és a facebook oldalamon is minden nap megosztok egy idézetet.


A mai idézet:


2016. január 25., hétfő

Fontold meg!

Úgy gondoltam, ebben az évben minden nap megosztok egy irodalmi műből idézett, pozitív életszemléletet sugalló gondolatot. Úgy látom ugyanis, hogy a közösségi oldalakat ellepik a semmitmondó idézetek, olyan bloggerek mondatai, akik csak úgy odavetnek néhány semmitmondó sort, amelyek között sokszor semmi összefüggés, csupán minden tartalom nélkül arra buzdítanak, hogy mosolyogj, mert csodálatos az élet. Hogy ezekről az idézetekről mi a véleményem, idei első bejegyzésemben megírtam. Aki kíváncsi rá, elolvashatja ITT.

Idén úgy döntöttem, hogy itt és a facebook oldalamon is versekből, regényekből idézve megmutatom, mennyivel szebben vagy frappánsabban ki lehet fejezni a pozitív életszemléletet, mennyivel több bölcsesség rejlik egy-egy irodalmi mű pár sorában, mint egy blogger „okoskodásában”.


A mai idézet:




2016. január 24., vasárnap

Tudj élni!

Jöjjön egy idézet vasárnap délutánra!

Úgy gondoltam, ebben az évben minden nap itt és a facebook oldalamon is megosztok egy irodalmi műből idézett, pozitív életszemléletet sugalló gondolatot. Versekből, regényekből idézve megmutatom, mennyivel szebben vagy frappánsabban ki lehet fejezni a pozitív életszemléletet, mennyivel több bölcsesség rejlik egy-egy irodalmi mű pár sorában, mint egy blogger „okoskodásában”, és mennyivel többet mondanak, mint néhány odavetett sor, amelyek gyakran olyanok, mintha csak egymás után hányták volna őket, s amelyek között sokszor semmi összefüggés, csupán minden tartalom nélkül arra buzdítanak, hogy mosolyogj, mert minden nap csodálatos, és csakis rajtad múlik, hogy aznap mi történik veled. A tartalmatlan idézetekről idei első bejegyzésemben írtam, aki kíváncsi rá, elolvashatja ITT.

Sajnos nem minden nap csodálatos. Történnek a világban tragédiák, vannak rossz napjaink, és sokszor egyáltalán nem rajtunk múlik, hogy mi történik velünk. Annyit tehetünk, hogy igyekszünk nem foglalkozni a bosszúságokkal, megtaláljuk a világban a szépséget, tudunk örülni annak, amink van, és megtaláljuk az életben az apró örömöket is. És, persze, a kezünkbe vesszük a sorsunk irányítását, mert döntenünk nekünk kell. Erről is szólnak a regényekbe, versekbe, színművekbe szőtt gondolatok. 


A mai idézet:


2016. január 23., szombat

Van minek örülnöd!

Egy újabb nap – egy újabb idézet!
Ebben az évben minden nap megosztok egy irodalmi műből idézett, pozitív életszemléletet sugalló gondolatot. A közösségi portálokat ugyanis ellepte azoknak a bloggereknek az „okoskodása”, akik gyakran csupán egymás után hányt sorokkal, minden tartalom nélküli szövegekkel buzdítanak arra, hogy mosolyogj, mert szép az élet. Hogy mit gondolok ezekről az idézetekről, idei első bejegyzésemben megírtam, aki kíváncsi rá, elolvashatja ITT.


Szerintem sokkal kellemesebb lenne, ha irodalmi művekből olvashatnánk a pozitív életszemléletet sugalló gondolatokat. Úgyhogy ebben az évben versekből, regényekből idézve itt és a facebook oldalamon is megmutatom, mennyivel szebben vagy frappánsabban ki lehet fejezni a pozitív életszemléletet, mennyivel több bölcsesség rejlik egy-egy irodalmi mű pár sorában, mint egy blogger „okoskodásában”.

A mai idézet:


2016. január 22., péntek

Tudj örülni!


Olvassunk ma is irodalmi műből a pozitív gondolkodásra ösztönző gondolatot!

Úgy gondoltam, ebben az évben itt és a facebook oldalamon is minden nap megosztok egy regényből vagy versből idézett, pozitív életszemléletet sugalló gondolatot. Úgy látom ugyanis, hogy a közösségi oldalakat ellepik a semmitmondó idézetek, olyan bloggerek mondatai, akik csak úgy odavetnek néhány semmitmondó sort, amelyek között sokszor semmi összefüggés, csupán minden tartalom nélkül arra buzdítanak, hogy mosolyogj. Aki kíváncsi a véleményemre, elolvashatja idei első bejegyzésemben, ITT.
Idén úgy döntöttem, hogy írók és költők műveiből idézve megmutatom, mennyivel szebben vagy frappánsabban ki lehet fejezni a pozitív életszemléletet, mennyivel több bölcsesség rejlik egy-egy irodalmi mű pár sorában, mint egy blogger „okoskodásában”.

A mai idézet:



2016. január 21., csütörtök

Találd ki te magad!

Lássuk a mai idézetet! Olyat, ami pozitív gondolkodásra ösztönöz, és, természetesen irodalmi műből származik.

Úgy gondoltam, ebben az évben minden nap megosztok egy irodalmi műből idézett, pozitív életszemléletet sugalló gondolatot. Úgy látom ugyanis, hogy a közösségi oldalakat ellepik a semmitmondó idézetek, olyan bloggerek mondatai, akik csak úgy odavetnek néhány semmitmondó sort, amelyek között sokszor semmi összefüggés, csupán minden tartalom nélkül arra buzdítanak, hogy mosolyogj. Erről idei első bejegyzésemben írtam, aki kíváncsi rá, elolvashatja ITT.
Idén úgy döntöttem, hogy itt és a facebook oldalamon is versekből, regényekből idézve megmutatom, mennyivel szebben vagy frappánsabban ki lehet fejezni a pozitív életszemléletet, mennyivel több bölcsesség rejlik egy-egy irodalmi mű pár sorában, mint egy blogger „okoskodásában”.


A mai idézet:


2016. január 20., szerda

Ne állj meg!

Csodás nap! Forgatás küzdeni tudó emberekkel, akiket a nehézségek sem tántorítanak el attól, hogy elérjék a céljukat.  Szép nap volt! Jöjjön hát a mai, pozitív gondolkodásra ösztönző idézet! Természetesen ma is irodalmi műből. Mert idén minden nap megosztok itt és a facebook oldalamon is egy versből, vagy regényből vett gondolatot. Aki kíváncsi rá, hogy miért, elolvashatja idei első bejegyzésemben, ITT.

A mai idézet:


2016. január 19., kedd

Nálad az ütőkártya!

Sok-sok év tapasztalata alapján azt mondhatom: a 19-e nekem nem egy szerencsés nap. De ma nem történt semmi szerencsétlenség. Szerencsére. Úgyhogy jöhet a mai pozitív gondolkodásra ösztönző idézet, természetesen most is egy irodalmi műből. Mert ebben az évben minden napra keresek egy versből, vagy regényből származó idézetet, amit itt és a facebook oldalamon is közzéteszek. Aki kíváncsi rá, hogy miért, elolvashatja az idei első bejegyzésemben, ITT.

A mai idézet:


2016. január 18., hétfő

Benned az erő!

Örömnap! Ma csupa-csupa pozitív gondolkodású emberrel dolgozhattam. Egy korábban elkezdett történet folytatását forgathattam, dokumentumfilm készül egy küzdelmes életútról. Erről később majd még írok. Most jöjjön a mai idézet. Természetesen a pozitív gondolkodásra ösztönző, irodalmi műből vett gondolat. Mert idén olvassunk idézeteket versekből, regényekből. Hogy miért gondolom így, azt az ez évi első bejegyzésemben megírtam, ITT olvasható.

Idén itt és a facebook oldalamon is minden nap közzéteszek egy irodalmi műből vett idézetet.

A mai idézet:




2016. január 17., vasárnap

Várd a tavaszt!

Ebben az évben minden nap megosztok egy irodalmi műből idézett, pozitív életszemléletet sugalló gondolatot. A közösségi portálokat ugyanis ellepte azoknak a bloggereknek az „okoskodása”, akik gyakran csupán egymás után hányt sorokkal, minden tartalom nélküli szövegekkel buzdítanak pozitív életszemléletre. Hogy mit gondolok ezekről az idézetekről, idei első bejegyzésemben megírtam, aki kíváncsi rá, elolvashatja ITT.


Szerintem sokkal kellemesebb lenne, ha irodalmi művekből olvashatnánk a pozitív életszemléletet sugalló gondolatokat. Úgyhogy ebben az évben versekből, regényekből idézve itt és a facebook oldalamon is megmutatom, mennyivel szebben vagy frappánsabban ki lehet fejezni a pozitív életszemléletet, mennyivel több bölcsesség rejlik egy-egy irodalmi mű pár sorában, mint egy blogger „okoskodásában”.

A mai idézet: 


2016. január 16., szombat

Ott a cél!

Szombaton könnyű pozitívan gondolkodni, pláne annak, aki aznap nem dolgozik. Én ma nem dolgoztam. Akadt persze némi házimunka, ami minden hétvégén akad, de azért ez mégsem annyira fárasztó, mint a munkahelyen dolgozni. Szóval: gondolkodjunk ma is pozitívan, és tegyük ezt most is egy irodalmi műből vett idézettel. Mert idén ne azoknak a bloggereknek az "okoskodásait" olvassuk, akik üres, semmitmondó mondatokat idéznek önmaguktól. A költők, írók is számtalan, a pozitív gondolkodásra ösztönző mondatokat írnak verseikben, regényeikben. Idén olvassuk ezeket!

Ebben az évben minden napra keresek egy idézetet, amely irodalmi műből származik. Az idézetek itt és facebook oldalamon is olvashatók.

A mai idézet:


2016. január 15., péntek

Az élet szép!

Jöjjön a napi idézet, péntek délutánra. Természetesen pozitív gondolkodásra ösztönző, és, természetesen irodalmi műből. Mert idén versekből, regényekből osztok meg gondolatokat itt és a facebook oldalamon is. Unom ugyanis azoknak a bloggereknek az "okoskodásait", akik üres, semmitmondó mondatokat idéznek önmaguktól, amelyekben megmondják, hogyan kellene élni. A világirodalomban sok a tartalmas, szépen megfogalmazott gondolat, úgy gondolom, jobb, ha ezeket olvassuk. 
Szóval, jöjjön a péntek délutáni pozitív gondolatot tartalmazó idézet, még akkor is, ha jön a hideg, és egyre sűrűbb a havas eső.

A mai idézet:


2016. január 14., csütörtök

Ne légy szomorú!

Ma nincs jó napom. Van ilyen. Úgyhogy ma aztán tényleg nem értek egyet azokkal a bloggerekkel, akik semmitmondó soraikkal egyszerűen kijelentik, hogy minden nap csodálatos, és csak az emberen múlik, hogy aznap milyen napjukl van és mit csinálnak. Hát nem, nem így van. Ma nem rajtam múlt...

Na, de gondolkodjunk pozitívan, mert azért mégis csak a pozitív gondolkodás a híve vagyok. És tegyük ezt ma is irodalmi idézettel! Mert ebben az évben itt és a facebook oldalamon is naponta közzéteszek egy irodalmi műből választott gondolatot, azért, hogy idén ne a bloggerek "okoskodásait", hanem a költők, írók szavait olvassuk.

A mai idézet:


2016. január 13., szerda

Nevess a világra!

Ma 13 éve történt Nyíregyházán a Virág utcai gyilkosság. 
Emlékszem, sötét este volt, fagyos hideg, az utcákat hótakaró borította, erősen hullott a hó, és én riporterként operatőr kollégámmal együtt a Virág utcai csemegeüzlet előtt csak bámultam a vérrel borított havat , és próbáltam találgatni azt, ami abban a pillanatban hihetetlen és felfoghatatlan volt: vajon pár ezer forintért miért kellett a kisbolt eladónőjének meghalnia? Ma eszembe jutott a Virág utcai gyilkosság, Emese, az édesapja, aki máig gyászolja gyermekét. A 25 éves lány haláláról a gyilkosság után 8 évvel a televízióban riportfilmet is készítettem, amelyben szó esik arról, ki volt valójában az áldozat, milyen volt a nyomozó munka, és miért nincs rács mögött a gyilkos. Aki kíváncsi a riportra, itt megnézheti: 



Ezen a napon, a Virág utcai gyilkosságra gondolva kicsit elszomorodtam. Mert a riportból is kiderül: az ügy végére valójában nem került pont. De, azért, ma is azt mondom: a világban történő tragédia ellenére gondolkodjunk pozitívan. És tegyük ezt ma is egy irodalmi idézettel. 

Év elején úgy döntöttem, itt és a facebook oldalamon is minden nap megosztok egy a pozitív életérzést sugalló irodalmi műből vett idézetet, hogy inkább ezeket olvassuk, mint egy-egy blogger tartalmatlan mondatokkal összehordott "okoskodását", amelyekből naponta tucatnyit látunk a közösségi oldalakon. Olvassunk inkább versekből, regényekből!



A mai idézet:


2016. január 12., kedd

Csak akarni kell!

Bár ma egy kissé elfáradtam, nem felejtettem el a mai idézetet. Délután a Tiszánál „kirándultam”, vagyis arról készítettem riportot, hogy Kárpátalja felől a sodrással szemét érkezik a folyón Magyarországra. Nem öröm. De ha nagy baj lesz, a szakemberek majd megoldják. Gondolkodjunk pozitívan, és tegyük ezt ma is egy irodalmi idézettel.


Úgy gondoltam, ebben az évben itt és a facebook oldalamon is minden nap megosztok egy irodalmi műből idézett, pozitív életszemléletet sugalló gondolatot. Úgy látom ugyanis, hogy a közösségi oldalakat ellepik a semmitmondó idézetek, olyan bloggerek mondatai, akik csak úgy odavetnek néhány semmitmondó sort, amelyek között sokszor semmi összefüggés, csupán minden tartalom nélkül arra buzdítanak, hogy mosolyogj, mert minden nap csodálatos, és csakis rajtad múlik, hogy aznap mi történik veled. Idén úgy döntöttem, hogy versekből, regényekből idézve megmutatom, mennyivel szebben vagy frappánsabban ki lehet fejezni a pozitív életszemléletet, mennyivel több bölcsesség rejlik egy-egy irodalmi mű pár sorában, mint egy blogger „okoskodásában”.


A mai idézet:


2016. január 11., hétfő

Hová is sietünk?

Egy kis szünet a munkában - jöjjön a mai idézet!

Idén elhatároztam, hogy minden napra keresek egy irodalmi műből egy olyan idézetet, amely valamilyen bölcseletet tartalmaz, vagy pozitív gondolkodásra sarkall, és itt és a facebook oldalamon is közzéteszem. A közösségi oldalakat ugyanis ellepték az olyan bloggerek "okoskodásai", akik tartalmatlan sorokkal, egymás után vetett mondatokkal hirdetik, hogy az élet milyen csodálatos. Az élet tényleg szép, de ezt igényesebben is le lehet írni. Úgy gondolom, hogy a költők és írók irodalmi műveikben a hasonló pozitív gondolatokat sokkal szebben megírják
Olvassunk hát idén tőlük!

A mai idézet:



2016. január 10., vasárnap

Megérdemled a boldogságot

Az egész napos televíziós munkám után sem felejtkezem el a mai idézetről. Beregsurányban a határátkelőhelyen ma leállt az informatikai rendszer, Újfehértó több utcáját pedig elöntötte a víz, de azért gondolkodjunk pozitívan, és, természetesen ma is tegyük ezt egy irodalmi idézettel. 

Úgy gondoltam, ebben az évben itt és a facebook oldalamon is minden nap megosztok egy irodalmi műből idézett, pozitív életszemléletet sugalló gondolatot. Úgy látom ugyanis, hogy a közösségi oldalakat ellepik a semmitmondó idézetek, olyan bloggerek mondatai, akik csak úgy odavetnek néhány semmitmondó sort, amelyek között sokszor semmi összefüggés, csupán minden tartalom nélkül arra buzdítanak, hogy légy boldog, mert megérdemled. Idén úgy döntöttem hát, hogy versekből, regényekből idézve megmutatom, mennyivel szebben vagy frappánsabban ki lehet fejezni a pozitív életszemléletet, mennyivel több bölcsesség rejlik egy-egy irodalmi mű pár sorában, mint egy blogger „okoskodásában”.

A mai idézet:






2016. január 9., szombat

Légy boldog!

Egy újabb nap – egy újabb idézet!

Ebben az évben minden nap megosztok egy irodalmi műből idézett, pozitív életszemléletet sugalló gondolatot. A közösségi portálokat ugyanis ellepte azoknak a bloggereknek az „okoskodása”, akik gyakran csupán egymás után hányt sorokkal, minden tartalom nélküli szövegekkel buzdítanak arra, hogy mosolyogj, mert minden nap csodálatos, és csakis rajtad múlik, hogy aznap mi történik veled. Én azt mondom: olvassunk inkább irodalmi idéézeteket. A költők, írók novellái, versei, regényei is tartalmaznak a pozitív gondolkodást sugalló mondatokat. Miért ne olvasnánk igényesen megírt idézeteket?

Úgyhogy ebben az évben minden napra keresek egy szép gondolatot. Versekből, regényekből idézve itt és a facebook oldalamon is megmutatom, mennyivel szebben vagy frappánsabban ki lehet fejezni a pozitív életszemléletet, mennyivel több bölcsesség rejlik egy-egy irodalmi mű pár sorában, mint egy blogger „okoskodásában”.


A mai idézet:




2016. január 8., péntek

Ami a köd mögött rejlik

Úgy gondoltam, ebben az évben minden napra keresek egy-egy olyan irodalmi idézetet, amely a pozitív életérzést sugallja. A közösségi portálok tele vannak olyan bloggerek "okoskodásaival", akik üres, és még csak jól sem hangzó mondatokkal jelentik ki, hogy a világban minden csodaszép, és csak az emberen múlik, hogy milyen életet él. Én úgy gondolom, a pozitív életszemléletet a költők és írók irodalmi műveikben sokkal szebb gondolatokkal mutatják meg. Erről első bejegyzésemben ITT olvashattok.

 Ezért írok minden nap ide és a facebook oldalamra is egy irodalmi idézetet. Szerintem inkább ezeket olvassuk!

A mai, az időjáráshoz illő idézet:


2016. január 7., csütörtök

Örülj annak, amid van!

Egy újabb nap – egy újabb idézet!

Ebben az évben minden nap megosztok egy irodalmi műből idézett, pozitív életszemléletet sugalló gondolatot. A közösségi portálokat ugyanis ellepte azoknak a bloggereknek az „okoskodása”, akik gyakran csupán egymás után hányt sorokkal, minden tartalom nélküli szövegekkel buzdítanak arra, hogy mosolyogj, mert minden nap csodálatos, és csakis rajtad múlik, hogy aznap mi történik veled.

Szerintem sokkal kellemesebb lenne, ha irodalmi művekből olvashatnánk a pozitív életszemléletet sugalló gondolatokat. Úgyhogy ebben az évben versekből, regényekből idézve itt és a facebook oldalamon is megmutatom, mennyivel szebben vagy frappánsabban ki lehet fejezni a pozitív életszemléletet, mennyivel több bölcsesség rejlik egy-egy irodalmi mű pár sorában, mint egy blogger „okoskodásában”.


A mai idézet:


2016. január 6., szerda

Higgy benne, és valóra válik!

Ebben az évben minden nap megosztok egy irodalmi műből idézett, pozitív életszemléletet sugalló gondolatot. A közösségi portálokat ugyanis ellepte azoknak a bloggereknek az „okoskodása”, akik gyakran csupán egymás után hányt sorokkal, minden tartalom nélküli szövegekkel buzdítanak pozitív életszemléletre. Hogy mit gondolok ezekről az idézetekről, idei első bejegyzésemben megírtam, aki kíváncsi rá, elolvashatja ITT.

Szerintem sokkal kellemesebb lenne, ha irodalmi művekből olvashatnánk a pozitív életszemléletet sugalló gondolatokat. Úgyhogy ebben az évben versekből, regényekből idézve itt és a facebook oldalamon is megmutatom, mennyivel szebben vagy frappánsabban ki lehet fejezni a pozitív életszemléletet, mennyivel több bölcsesség rejlik egy-egy irodalmi mű pár sorában, mint egy blogger „okoskodásában”.

A mára választott idézetemről eszembe jutnak azok, akik egyetlen mondattal elintézik a siker titkát, valahogy így: Higgy benne, és valóra válik. Az ilyen mondatok számomra tartalmatlanok. Ezért nem szeretem azoknak a bloggereknek a bejegyzéseit, akik idéznek önmaguktól egy-egy ilyen, vagy hasonló mondatot, de tovább nem gondolkodnak.
Valóra válik, hát persze… De hogyan? Senki nem gondolhatja, hogy a hit önmagában elég, tenni semmit nem kell. 
Én abban hiszek, hogy amit csinálunk, abban hinni kell.  

A mai idézet: 


2016. január 5., kedd

Mosolyogj!

Egy újabb nap – egy újabb idézet!
Ebben az évben minden nap megosztok egy irodalmi műből idézett, pozitív életszemléletet sugalló gondolatot. A közösségi portálokat ugyanis ellepte azoknak a bloggereknek az „okoskodása”, akik gyakran csupán egymás után hányt sorokkal, minden tartalom nélküli szövegekkel buzdítanak arra, hogy mosolyogj, mert minden nap csodálatos, és csakis rajtad múlik, hogy aznap mi történik veled. Hogy mit gondolok ezekről az idézetekről, idei első bejegyzésemben megírtam, aki kíváncsi rá, elolvashatja ITT.

Szerintem sokkal kellemesebb lenne, ha irodalmi művekből olvashatnánk a pozitív életszemléletet sugalló gondolatokat. Úgyhogy ebben az évben versekből, regényekből idézve itt és a facebook oldalamon is megmutatom, mennyivel szebben vagy frappánsabban ki lehet fejezni a pozitív életszemléletet, mennyivel több bölcsesség rejlik egy-egy irodalmi mű pár sorában, mint egy blogger „okoskodásában”.

Keep smiling! Vagyis: mosolyogj!
Az angol mondás így szól: 
"Keep smiling because every 60 seconds of frowning is a minute of happiness that you will never get back."  
Magyarra fordítva:
„Mosolyogj, hiszen 60 másodperc, amit bosszankodással töltesz, valójában egy perc boldogság, amit sohasem kaphatsz vissza."

De, hogy mit érhet valójában egy mosoly, azt Victor Hugo csodálatosan megírta.


A mai idézet:


2016. január 4., hétfő

Mindig van remény!

Mint arról már korábbi bejegyzéseimben is írtam, úgy gondoltam, ebben az évben minden nap megosztok egy irodalmi műből idézett, pozitív életszemléletet sugalló gondolatot. Nem azért, mert divat, hanem, egyrészt azért, mert született optimista vagyok, és igyekszem pozitívan állni a világhoz és erre ösztönzök másokat is, másrész – és sokkal inkább – azért, mert a közösségi portálokat ellepte azoknak a bloggereknek az „okoskodása”, akik gyakran csupán egymás után hányt sorokkal, minden tartalom nélküli szövegekkel buzdítanak arra, hogy mosolyogj, mert minden nap csodálatos, és csakis rajtad múlik, hogy aznap mi történik veled. Hogy mit gondolok ezekről az idézetekről, idei első bejegyzésemben megírtam, aki kíváncsi rá, elolvashatja ITT.

Én úgy gondolom, sokkal kellemesebb lenne, ha irodalmi művekből olvashatnánk a pozitív életszemléletet sugalló gondolatokat. Úgyhogy ebben az évben versekből, regényekből idézve itt és a facebook oldalamon is megmutatom, mennyivel szebben vagy frappánsabban ki lehet fejezni a pozitív életszemléletet, mennyivel több bölcsesség rejlik egy-egy irodalmi mű pár sorában, mint egy blogger „okoskodásában”.

A mai idézet:



Ma egyébként, annak ellenére, hogy „farkasordító” hideg volt, és megérkezett az első hó, sok vidám emberrel találkoztam, akik Sóstón a tavon és Nyíregyházán a Bujtosi Városliget taván korcsolyáztak, szánkóztak, volt, aki még jégkorongozott is.
Jó volt látni, hogy megtalálják az élet apró örömeit. 

2016. január 3., vasárnap

Soha ne add fel!

Jó látni, hogy nem vagyok egyedül, nemcsak én gondolom úgy, hogy nem az "okoskodó" bloggerek mondatait kellene idézgetni a közösségi portálokon azért, hogy jó kedvünk legyen és pozitívan szemléljük a világot. Ahogyan tegnapi bejegyzésemben és a facebook oldalamon is írtam, sokkal jobb ötletnek tartom, hogy a magyar és világirodalomban megjelent versekből, regényekből idézzünk, hiszen az irodalmi művek is sok pozitív életszemléletet sugalló gondolatot tartalmaznak. A facebook oldalamra érkezett hozzászólásokból, üzenetekből azt látom, sokan vannak, akik sokkal szívesebben olvassák az írók, költők gondolatait, mint azokét a bloggerekét, akik silány, semmitmondó mondatokat írnak, ráadásul olyan szavakkal, mint "szívás", "nem oké" vagy "baromság".

Úgy gondoltam itt és a facebook oldalamon is, ebben az évben minden nap megosztok egy irodalmi műből idézett, pozitív életszemléletet sugalló gondolatot. 

Versekből, regényekből idézve megmutatom, mennyivel szebben vagy frappánsabban ki lehet fejezni a pozitív életszemléletet, mennyivel több bölcsesség rejlik egy-egy irodalmi mű pár sorában, mint egy blogger „okoskodásában”, és mennyivel többet mondanak, mint néhány odavetett sor, amelyek gyakran olyanok, mintha csak egymás után hányták volna őket, s amelyek között sokszor semmi összefüggés, csupán minden tartalom nélkül arra buzdítanak, hogy mosolyogj, mert minden nap csodálatos, és csakis rajtad múlik, hogy aznap mi történik veled. 

Sajnos nem minden nap csodálatos. Történnek a világban tragédiák, vannak rossz napjaink, és sokszor egyáltalán nem rajtunk múlik, hogy mi történik velünk. Annyit tehetünk, hogy igyekszünk nem foglalkozni a bosszúságokkal, megtaláljuk a világban a szépséget, tudunk örülni annak, amink van, és megtaláljuk az életben az apró örömöket is. És, persze, a kezünkbe vesszük a sorsunk irányítását, mert döntenünk nekünk kell. Erről is szólnak a regényekbe, versekbe szőtt gondolatok. 


A mai idézet:




2016. január 2., szombat

Nem mindegy, kik "osztják az észt"!

A közösségi oldalak tele vannak idézetekkel, sokan osztják, és osztják a pozitív gondolatokat. Nincs ezzel semmi baj. Született optimista és a pozitív életszemlélet híve vagyok. De biztos, hogy a pozitív életszemléletet silány, semmitmondó és pongyola fogalmazású gondolatokkal kell népszerűsíteni? Biztos, hogy egy-egy bloggernek kell „osztania az észt” olyan szavakkal, hogy „szívás”, „nem oké” vagy „baromság”? Nem hiszem. Hiszen pozitív gondolatokat a világirodalomban regényekben és versekben írók és költők is írtak és írnak. Mi lenne, ha már idézünk, inkább irodalmi művekből idéznénk? Elhatároztam, hogy idén ezt teszem! Versekből, regényekből idézve megmutatom, mennyivel szebben vagy frappánsabban ki lehet fejezni a pozitív életszemléletet, mennyivel több bölcsesség rejlik egy-egy irodalmi mű pár sorában, mint egy blogger „okoskodásában”, és mennyivel többet mondanak, mint néhány odavetett sor, amelyek gyakran olyanok, mintha csak egymás után hányták volna őket, s amelyek között sokszor semmi összefüggés, csupán minden tartalom nélkül arra buzdítanak, hogy mosolyogj, mert minden nap csodálatos, és csakis rajtad múlik, hogy aznap mi történik veled. Hát… jó lenne…



Az élethez, persze, érdemes pozitívan hozzáállni. De senki ne mondja, hogy minden nap azt csinálunk, amit csak akarunk, és minden pillanatban jól tudjuk érezhetjük magunkat, mert az csakis rajtunk múlik. Ha így lenne, nem történnének a világban sehol tragédiák. Legfeljebb azt próbálhatjuk meg, hogy nem foglalkozunk az apró bosszúságokkal, és megtaláljuk, és tudunk örülni az élet apró örömeinek. És, persze, a saját sorsunkat a kezünkbe vesszük, mert a döntéseket, ha nehéz is, de magunknak kell meghoznunk. 

Tegnap a facebook oldalamon megosztottam egy Márai Sándor idézetet, amely az olvasásról szól. 

"Áhítattal, szenvedéllyel, figyelemmel és kérlelhetetlenül olvasni. Az író fecseghet; de te olvass szűkszavúan. Minden szót, egymás után, előre és hátra hallgatózva a könyvben, látva a nyomokat, melyek a sűrűbe vezetnek, figyelni a titkos jeladásokra, melyeket a könyv írója talán elmulasztott észlelni, mikor előrehaladt műve rengetegében."
(Márai Sándor: Füves könyv)


Ez volt az első idézet, amellyel mindenkit arra buzdítok, hogy verseket, regényeket olvasson, és közben nézzen a sorok mögé. A versek sok-sok bölcsességet rejtenek, a regényekben pedig számtalan olyan szereplőt keltenek életre az írók, akik pozitívan szemlélik a világot, érdemes az általuk kimondott gondolatokat elolvasni.
Ebben az évben minden nap megosztok egy ilyen idézetet itt és a facebook oldalamon is, és azt is odaírom, melyik irodalmi műből való. Még az is lehet, hogy valaki nemcsak az ezt az egy-két sort olvassa el, hanem kedvet kap ahhoz, hogy a verset vagy regényt is a kezetekbe vegye.

A mai idézet:


"Hát lehet valaki boldogtalan? Ó, hát mit számít a bajom, a bánatom akkor, ha tudok boldog lenni?! Tudja, én nem értem, hogyan mehet el valaki egy fa mellett, ha nem lesz boldog, hogy látja. Hogyan beszélhet egy emberrel, ha nem lesz boldog, hogy szereti! Ó, csak én nem tudom kifejezni... és hány meg hány olyan gyönyörű dolog van a világon, amelyeket még a legelveszettebb ember is gyönyörűnek talál?! Nézze meg a kisgyermeket, nézze meg Isten szép hajnalát, nézze meg a fűszálat, hogyan nő, nézzen annak a szemébe, aki ránéz önre és szereti önt..."
(Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij: A félkegyelmű)